ČESKÝ HOIKEJ facebook

08.11.2023 | Drama s Břeclaví odmítli Korhoň s Berčákem

Uf! Další zápas, o kterém by si každý při pohledu na výsledek mohl myslet, že šlo o jasnou záležitost. Ani při dalším domácím utkání Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína si však prostějovští hokejisté neodpustili malé drama. To ale nakonec odmítli zkušení hráči Korhoň s Berčákem, kteří dvěma slepenými góly rozhodli o vítězství eskáčka.

S břeclavskými Lvy už prostějovští hokejisté poměřili své síly jednou, na jihu Moravy jsme dokázali zvítězit 7:3. Možná i proto se očekávalo jednoduché vítězství. Opak byl ale pravdou. V první třetině naši útočníci marně bušili do hostující obrany, Břeclavské ale dlouho držel nad vodou vynikající gólman Michálek. Co se týká první bezbrankové třetiny, stojí za zmínku jen naprosto zbytečné vyloučení Meidla, který za protesty proti nedovolenému zákroku vyfasoval od rozhodčího desetiminutový trest. V prostřední části hry už ovšem eskáčko zmáčklo hosty a ve 24. minutě svojí první brankou v soutěži uvedl domácí do vedení Michal Černý. Houdek ho skvěle našel mezi kruhy a Černý příklepem překonal Michálka. Když další dvě branky eskáčka přidali Zabloudil s Pokorným, zdálo se, že vedení 3:0 naše hráče uklidní a další branky budou přicházet jako po másle. Ještě ve 34. minutě ovšem rozjásal břeclavskou střídačku Ambrož a v polovině závěrečné části hry bylo ještě hůř. Jurica našel přihrávkou na modré čáře volného Zajíčka, který snížil na 3:2. Další nápor hostů a jejich snahu ale utnuli prostějovští ostrostřelci Korhoň s Berčákem, kteří dvěma slepenými góly v 53. minutě odmítli jakékoliv drama. Definitivní pojistku na 6:2 pak přidal v 59. minutě opět Berčák.
Domácím vítězstvím nad Břeclaví tak prostějovští hokejisté snížili ztrátu na vedoucí Kroměříž, na druhém místě tabulky za ní zaostávají o dva body.

HLASY TRENÉRŮ

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913
„Dnes jsme nastoupili bez tří opor, chyběli nám nemocní Sedlář, Černošek a Čuřík. Povolali jsme mladé hráče Micku, Masareho a Píchala. Bylo to opět dlouhou dobu dramatické utkání. Soupeři už nás znají a také Břeclav se na nás dobře připravila. Zápas se lámal až ve třetí třetině, kdy jsme naštěstí při stavu 3:2 nedopustili drama a soupeře přetlačili. V poslední době se to stalo už několikrát, že jsme zápas rozhodli až v samém závěru.“

Alois MIKLÍK – HC Lvi Fosfa Břeclav
„Chtěl bych naše hráče pochválit, dlouho drželi s favoritem soutěže krok. Ve třetí třetině jsme Prostějovu stačili i bruslařsky, a dokonce se podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Možná jsme pak chtěli až příliš tlačit na pilu, ale nezvládli jsme koncovku. Domácí mají zkušené borce, my jsme jim ale dnes byli vyrovnaným soupeřem, i když to podle výsledku nevypadá.“

KALENDÁŘ


TABULKA
Z V3 V2 P1 P0 S B
1 HK Kroměříž
12
11
1
0
0
89:32
35
2 SK Prostějov 1913
11
10
0
0
1
76:29
30
3 Dynamiters Blansko HK
12
6
1
0
5
59:58
20
4 HOKEJ Uherský Ostroh
12
6
0
0
6
78:51
18
5 HC SPARTAK Uherský Brod
13
5
1
1
6
42:56
18
6 HC Lvi Fosfa Břeclav
13
4
1
2
6
64:67
16
7 HC Boskovice
12
4
0
0
8
42:74
12
8 HC Uherské Hradiště
12
2
1
1
8
26:64
9
9 HC Brumov-Bylnice
13
2
0
1
10
38:83
7
PIZZA TIME