ČESKÝ HOIKEJ facebook

01.02.2024 | Eskáčko čeká boj o první místo! V neděli souboj s Kroměříží!

V neděli vpodvečer bude prostějovské hokejové eskáčko potřebovat své fanoušky dvojnásob! Hokejisté SK Prostějov 1913 ve své premiérové sezóně v Krajské lize mužů Jižní Moravy a Zlína zatím potvrzují své kvality a drží s jednobodovým náskokem první místo v tabulce. A jde právě o náskok před ambiciózní Kroměříží, jejíž vedení se před sezónou netajilo postupovými ambicemi do II. ligy. A právě HK Kroměříž zavítá na prostějovský zimní stadion v neděli 4. února! Tři kola před koncem soutěže tak půjde o přímý souboj o první místo!

V dosavadním průběhu sezóny se oba favorité krajské soutěže potkali už dvakrát, pro každého z nich dopadly domácí zápasy neúspěchem. V polovině října loňského roku podlehlo eskáčko na prostějovském zimáku Kroměříži po divoké přestřelce 6:8. „Zápas jsme si stoprocentně prohráli sami vlastní nedisciplinovaností. Těch zbytečných vyloučení bylo strašně moc, navíc jsme odehráli třetí třetinu naprosto katastrofálně,“ bědoval tehdy trenér SK Prostějov 1913 Michal Janeček. Tomu se ovšem rapidně zlepšila nálada 9. prosince, kdy jeho svěřenci excelovali v Kroměříži a před velmi početným publikem deklasovali svého arcirivala 2:6. „Jednoznačně nás podržel gólman Sedlář a soupeře srazil hattrickem Petr Kolouch. „Je vidět, že v mužstvu máme hodně zkušené hokejisty, kteří mají už něco za sebou a kteří tyto vypjaté zápasy zvládají perfektně. Já osobně jsem za dnešní vítězství velice rád, moc jsme se na toto utkání s vedoucím týmem tabulky připravovali,“ lebedil si tehdy přede dvěma měsíci Michal Janeček, zatímco jeho protějšek skládal komplimenty prostějovskému soupeři. „Prostějov dnes dokázal zkušeně potrestat všechny naše chyby. Zápas měl bezesporu druholigovou kvalitu, v boji o postup bude Prostějov naším největším soupeřem,“ řekl Večerníku po utkání v Kroměříži domácí trenér Zdeněk Bečka.
V aktuální tabulce krajské soutěže drží tedy SK Prostějov 1913 první místo s jednobodovým náskokem právě před HK Kroměříž. V neděli tak půjde doslova a do písmene o přímý souboj o vedení. „Já se upřímně těším na velmi kvalitní zápas. My se budeme snažit co nejlépe připravit, abychom utkání zvládli před vlastním publikem vítězně. Současně bych chtěl pozvat fanoušky, aby nám přišli vytvořit domácí kulisu v tomto náročném utkání. Jak my, tak soupeř máme velmi dobrý kádr a bude to zase určitě nadstandardní zápas z pohledu krajské soutěže,“ zve fanoušky Prostějova do ochozů trenér Michal Janeček, který ví, že i domácí zápas bude velice obtížný. „Výhoda domácího prostředí zatím nefungovala a uvidíme, jak tomu bude nyní. První vzájemný duel jsme si ale podle mě prohráli sami, protože jsme byli zbytečně nedisciplinovaní a nechali jsme se unést, čehož soupeř dokázal využít a potrestat nás. Venku jsme byli lepším mužstvem, a právě na tento výkon bychom chtěli navázat i před svými fanoušky, abychom je potěšili před blížícím se play-off,“ uvedl Michal Janeček, který si je vědom toho, že některé opory eskáčka mohou v neděli chybět. „Pevně věřím, že se nám většina marodů vrátí. U těch, kteří nyní nebyli k dispozici v důsledku užívaných antibiotik, je to velmi reálné. Ohledně zraněných, kde se jedná o Korhoně, Černého či Koloucha, to bude s otazníkem. Na druhou stranu se ale stále lépe ukazují i mladí a věřím, že tak budu mít spíše příjemné starosti s tím, koho do nominace zařadit,“ řekl Večerníku Michal Janeček, trenér SK Prostějov 1913.

KALENDÁŘ


PIZZA TIME