ČESKÝ HOIKEJ facebook

01.03.2024 | Břeclav doma srovnala skóre

Druhé semifinálové utkání play-off Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína opět nezačalo špatně pro prostějovské eskáčko. Naši hokejisté měli až do 14. minuty první třetiny převahu a domácí obranu zaměstnávali povedenými kombinacemi i brejky. Po vedoucí brance Prostějova se ale paradoxně situace obrátila a domácí Břeclav v dalším průběhu zápasu prokázala, že v boji o finále play-off to bude nadmíru těžký soupeř.

Naši útočníci se v úvodu zápasu v Břeclavi tlačili před domácího gólmana Chvátala, překonat se ho ovšem podařilo až ve 14. minutě Korhoňovi. Od této chvíle ale převzali otěže zápasu Lvi z Břeclavi, kteří o minutu později srovnali Pappem a sedm minut před koncem první části hry přidal druhý úspěch domácích Směřička. Na začátku druhého dějství se Prostějovští opět tlačili do útoku, bohužel ale zanechávali výrazné „díry“ v obraně. Po gólech Gabrišky a Lokaje ve 24. a 25. minutě opustil branku Prostějova Sedlář a své místo přenechal Mickovi. Do zápasu se dostalo eskáčko ještě jednou, když Čuřík na začátku 29. minuty zužitkoval přihrávku Zabloudila a ve 33. minutě snížil na rozdíl pouhého jednoho gólu výborný Korhoň. Bohužel, opět jsme ale obdrželi další gól do šatny, tentokrát Micku překonal čtyři vteřiny před sirénou Hrbatý a upravil skóre po dvou třetinách na 5:3 pro Břeclav.
Závěrečná třetina se už nesla v opatrnějším tempu a branky padaly až v jejím samotném závěru. V 59. minutě zvýšil domácí vedení na 6:3 Lokaj, ve stejné minutě pak kontroval čtvrtým gólem Prostějova Beutl.

Lvi z Břeclavi tak svým domácím vítězstvím vyrovnali stav série na 1:1.
Další utkání je na pořadu v neděli 3. března v 17.00, kdy hosty z Břeclavi přivítá SK Prostějov 1913 na svém zimním stadionu. Diváci, u toho musíte prostě být!

KALENDÁŘ


PIZZA TIME